O CMZS

Jsme tu pro vás

Cech mechanických zámkových systémů (CMZS) vznikl již v roce 1994, jako nezisková organizace, která si vytýčila několik cílů:

 • Pomáhat občanům ČR při realizaci zabezpečení jejich majetku – doporučováním profesionálních služeb a produktů našich členů.

  Seznam členů

 • Doporučovat a nabízet pouze certifikované kvalitní produkty od prověřených a tradičních výrobců a dovozců, kteří splňují náročné zkušební podmínky a nabízí produkty se správnými certifikáty.

  Katalog výrobků

 • Poskytovat odborná vyjádření a posudky v oblasti zabezpečení majetku (všech typů rezidenčních a komerčních objektů), prostřednictvím našich členů, soudních znalců, auditorů, na základě vaší poptávky.

  Kontaktovat

Skutečný stav na trhu

Ze zkušeností víme, že pro vás, občany – širokou laickou veřejnost, je dnes těžké vyznat se v nabídce na trhu a poznat, který produkt je ten správný a vyřeší vaši potřebu účinně se zabezpečit. Spousta prodejců dál používá nekalé obchodní praktiky, těží z neznalosti zákazníků, a na trhu se bohužel stále dál vyskytují i „šmejdi“. A takřka všichni se ohání nějakými certifikáty, o jejichž správnosti a pravosti lze s úspěchem pochybovat. Proto jsme zde pro vás, jako státem pověřený odborný garant v oblasti mechanického, mechatronického, elektronického a kombinovaného zabezpečení majetku v ČR!

Třikrát drsná realita - Jak funguje trh

 • Pravdou je, že certifikační proces produktů MZS (mechanických zábranných systémů) je dosti složitou a obsáhlou věcí. Běžný občan takřka nemá šanci se v celé problematice vyznat, a ve většině případů zcela jistě nedokáže relevantně posoudit – zda mu nabízený produkt pomůže, vyřeší problém a účinným způsobem ošetří kritické místo (jako např. vstup do bytu, vchod do domu apod.). Zákazník je bohužel odkázán na to, co mu sdělí konkrétní prodejce, který jej tak často zpracuje hlavně tak, aby prodal.
 • Dnes naplno využíváme internet, jako zdroj informací – před tím, než si danou věc pořídíme. Pravdou je, že v případě produktů MZS i elektronických zabezpečovacích systémů (EZS) apod. – si získané informace nemáme jak ověřit. O stejném produktu a mnohdy i normě se dají najít desítky různých informací, podle toho, jakou daný e-shop a prodejce používá interpretaci, a jak se mu často hodí. Co je skutečně správně a platí, se většinou nelze relevantně dopátrat.
 • Pravdou také je, že vysoké procento občanů ČR stále podceňuje míru prevence a zabezpečení. A tak, ve snaze vlastního avšak falešného zadostiučinění, pořizují levné produkty, které jednak často nejsou certifikované a mnohdy jsou dokonce zcela nevhodné pro instalaci na dané místo (slabý výkon, nevhodný materiál, bytový produkt instalovaný do venkovního prostředí apod.). Takové produkty je pak velmi snadné rychle překonat.

Efektivně řešíme vaše potřeby

U našich členů najdete vždy ty správné úplné korektní ověřitelné informace a doporučíme účinné a zejména certifikované řešení vašich požadavků s profesionální instalací, zárukou a následným servisem. Jak to děláme?

 • Více než 26 let sdružujeme OSVČ a firmy podnikající v oborech – zámkař, technické služby k zajištění ochrany majetku a osob, nouzová otevírání nemovitostí a automobilů.
 • Naším členem je i státem akreditovaná zkušební laboratoř – certifikační orgán pro výrobky MZS a zabezpečovací techniku.
 • Od počátku sdružujeme také nejvýznamnější tradiční a prověřené tuzemské a evropské výrobce a dovozce zabezpečovacích systémů a produktů.
 • Naši členové představují špičky v oboru s mnohaletou praxí.
 • Našim členům neustále zvyšujeme odbornou kvalifikaci a přehled o novinkách na trhu.
 • Nový člen musí splňovat přísná kritéria pro přijetí, trestní bezúhonnost, doložit potřebnou kvalifikaci a praxi, a řídit se etickým kodexem CMZS.
 • Spolupracujeme již mnoho let s Policií ČR, Ministerstvem vnitra ČR na celospolečensky prospěšných projektech prevence kriminality – Zabezpečte se, Bezpečná země.
 • Školíme policisty z Útvaru kriminální policie a vyšetřování – páchání majetkové trestné činnosti, a napomáháme tak ke zvyšování počtu objasněných případů.
 • Jsme členy Hospodářské komory ČR, technických normalizačních komisí, skupiny VG3 na evropské úrovni, a mnoha dalších institucí.

Využijte nás!

Sledování světových trendů ruku v ruce s vývojem technologií a moderní doby vyžaduje velké úsilí. Zde pracujeme za vás, abychom vám vždy nabízeli a poskytovali to nejlepší. Jsme oborovou neziskovou organizací a partnerem pro každého občana / zákazníka / spotřebitele. Jsme také stabilní základnou, oporou a zdrojem dostupného vědění a novinek každému našemu členovi.

S důvěrou se na nás obraťte pro řešení vašeho zabezpečení