11. 06. 2012

Veletrh PRAGOALARM úspěšně za námi!!


Přinášíme první zprávy z absolvovaného veletrhu PRAGOALARM. Veletrh byl první akcí, kde se veřejnost mohla setkat s projektem BEZPEČNÁ ZEMĚ přímo v poradenském centru, ve spolupráci s MVČR. Zájem návštěvníků byl velmi pozitivní a až nečekaný. Hned po pár prvních dotazech se projevilo zásadní poznání - veřejnost má opravdu mezery v informacích a mnohdy neví, co vlastně při zabezpečení požadovat a proto jim přišla brožura nebo leták s kontakty na členy CMZS vhod. Zaznamenali jsme návštěvníky nejen z Prahy, ale širokého okolí. A to nejen laickou ale i odbornou veřejnost, která přišla sbírat informace pro svou vlastní činnost a akce v rámci regionů a lokalit jejich působení.

Úspěch slavila i konference CMZS, v rámci doprovodného programu, která probíhala hned první den zahájení veletrhu. Účast byla hojná, v průměru 30 - 40 posluchačů na každé přednášce, kteří si odnášeli zápisky, prospekty a letáky o projektu a Cechu MZS-ČR.

Spolupráce s PČR a MP Praha pod záštitou Obdoru prevence kriminality byla přínosná a ukázala se jako velice perspektivní do budoucna.

Stánek CMZS navšívila i řada médiálních titulů, které projevily zájem napsat a informovat o projektu a Cechu veřejnost prostřednictvím svých kanálů. Výtahem jde o rádio, magazín o bezpečnosti a MF DNES v titulech pro laickou i odbornou veřejnost.

Expozici také natáčeta televize ČT1, ve spolupráci s JUDr. T. Koníčkem a Cechmistrem Ing. P. Frázem, kteří uvedli fakta k projektu a účasti na veletrhu.

Rovněž z řad členů výrobců bylo konstatována účast Cechu na tomto veletrhu jako zdařilá.


- příprava stánku byl opravdu "heroický výkon" a trval od 9.00 do 19.30 hod.


- na stánku bylo neustále živo a stolky obsazené...


- Cechmistr a předseda dozorčí rady


- jeden z mnoha návštěvníků-zájemců o informace se zástupcem Assa Abloy - FAB při výkladu informací


- JUDr. T. Koníček z MVČR a Cechmistr při společném jednání...


- návštěvníci si mohli na panelech reálně vyzkoušet ovládání cylindrických vložek výrobců, v tomto případě systémy KABA a GEGE


Více informací bude řečeno na VH Tišnov.  

Správní sekce: Tomáš Pospíšil