22. 10. 2020

Proběhl Evropský den proti vloupání – 21. 10. 2020

Evropský den proti vloupání se vrací ve svém podzimním kole. Policejní preventisté budou v návaznosti na evropskou kampaň tentokrát radit zejména se zabezpečením rekreačních objektů.

Cech MZS-ČR tradičně policistům již tradičně poskytl Katalogy doporučených výrobků Bezpečná země, které využívají k informování majitelů kontrolovaných rekreačních objektů. Policisté zároveň představují i mobilní aplikaci Zabezpečte se, s relevantními informacemi o zabezpečení a nabídce profesionálních služeb členů CMZS.

Podrobnosti ZDE a tematický videospot ZDE

V řadě evropských zemí startuje dnes kampaň proti vloupání, která byla v některých státech vzhledem ke koronavirové situaci odložena z léta na podzim. V České republice se kampaň uskutečnila v původním červnovém termínu. Preventivní informace byly prezentovány v prostředcích hromadné přepravy osob, ale proběhla i série setkání policejních preventistů s veřejností. Preventisty s informačními stánky, kde se zájemci mohli dozvědět nejdůležitější zásady zabezpečení i důležité zdroje informací, jsme do konce června mohli potkat v nákupních centrech.

Rozhovor ředitele odboru prevence kriminality na aktuální témata ZDE

Informační spot k dnešnímu dni v anglickém jazyce EUCPN – informační video o aktivitách jednotlivých zemí

Česká verze webu EUCPN k prevenci vloupání  ZDE

Návod k obsluze aplikace zabezpečte se ke stažení ZDE


Zdroj: CMZS a  Odbor prevence kriminality MV-ČR