20. 06. 2017

Pozvánka na FOR ARCH - Zabezpečení osob a majetku, 2017, Praha Letňany


Vážení kolegové, členové,

Cech MZS-ČR bude i letos opět součástí Pradenského centra BZ, při MV-ČR a PČR.

Tématem letošního ročníku je tolik diskutovaná nová norma o bezpečnosti na školách a školských zařízeních ČSN 74 3300.

                                                           

CMZS, jakožto člen Asociace Bezpečná Škola (ABŠ) a spolutvůrce této normy bude společně s Ministerstvem vnitra a Policií ČR odpovídat nejen na následující otázky:

1) Nová norma – proč?

2) Jaké cíle má norma ČSN 73 4400?

3) Norma ČSN 73 4400 - co je základem?

4) Kdy použít normu ČSN 73 4400?

5) Má norma nějaké vazby na požárně-bezpečnostní řešení stavby?

6) Jak bude probíhat uvedení normy do praxe?


PARTNEŘI VELETRHU ZDEVšichni jste srdečně zváni. S dalšími detaily se ozveme před zahájením veletrhu. Pokud máte jakýkoliv dotaz, prosím váhejte a ozvěte se Správní sekci. Děkujeme.

Ing. Petr Fráz, Tomáš Pospíšil
CMZS


Nejnovější bezpečnostní trendy a řešení budou k vidění na veletrhu For Arch 2017 v Letňanech za účasti resortu Ministerstva vnitra

Letošní mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH nabídne novinku pro investory, developery a zástupce samospráv. Zástupci jednotlivých sektorů se budou moci seznámit s nejnovějšími technologickými trendy a produkty na jednodenním TECHNOLOGICKÉM FÓRU. Letos bude tato unikátní konference zaměřená na novelu stavebního zákona, chytré budovy a města, včetně problematiky získání odpovídajících dotačních titulů. Návštěvníci veletrhu se mohou těšit na nový obor zaměřený na aktuální trendy a technologie v oblasti zabezpečovací techniky, systémů ochrany budov, bezpečnostních služeb a kybernetické ochrany. V pořadí osmadvacátý ročník veletrhu FOR ARCH se uskuteční ve dnech 19. až 23. září v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Veletrh tak bude originální přehlídkou nejnovějších trendů a postupů sloužících v protipožární ochraně, mechanických a elektronických zabezpečovacích systémů, kamerových systémů, prostředků sloužící k ostraze a ochraně objektů, systémů pro inteligentní budovy…apod.

Záštitu poskytl ministr vnitra Milan Chovanec a policejní prezident Policie České republiky.

Odborníci z Ministerstva vnitra a Policie ČR se aktivně zúčastní samotného veletrhu i doprovodného programu. V rámci Poradenského centra, umístěného v hale č. 4 sektor B, budou návštěvníkům podávat relevantní, praxí odzkoušené informace a rady z oblasti ochrany majetku a osob. Ve spolupráci s Cechem mechanických zámkových systémů ČR budou prezentovat preventivní projekt „Bezpečná země“, který společně realizují již několik let.

Veškeré novinky a zajímavosti týkající se veletrhu FOR ARCH 2017 a odborné konference včetně podrobného programu najdete na www.forarch.cz

Zdroj: MV-ČR, JUDr. Tomáš Koníček