21. 08. 2022

POZOR NA PŘEDRAŽENÉ SLUŽBY NOUZOVÉHO OTEVŘENÍ DVEŘÍ!

Zdravím všechny občany,

Opět se začaly vyskytovat situace, kdy falešní zámečníci či "šmejdi" využívají lidi, kteří se ocitli v nouzi.

16. 7. 2022 - článek na TN.cz o předražených službách za otevření zabouchnutých dveří


20. 8. 2022 - TV reportáž o 2 pražských firmách, které si účtují v důsledku až neskutečných 21 000 Kč za otevření dveří, při osazení novou cylindrickou vložkou.

OBČANÉ POZOR:
  1. Doporučujeme využívejte služeb prověřených zámečnických firem - členů CMZS
  2. při zabouchnutí - vyhledejte na webu www.cmzs.cz nejbližšího zámečníka ve vašem okolí - i v případě, že službu nouzového otevření nenabízí - a chtějte od něj doporučení, na koho se obrátit!
  3. POZOR na klamavé a zavádějící informace od osoby na dispečinku, kam se dovoláte - poctivá firma má vždy transparentně uvedeny veškeré ceny - od-do - na webu a operátor vám je sdělí předem.
  4. Nechtějte služby od nikoho, kdo Vám není schopen sdělit alespoň přibližnou či maximální cenu dopředu na telefon.
  5. Ceny za nouzové otevření se liší od požadované doby příjezdu (resp. denní doby, kdy službu požadujete), vzdálenosti, zdali se jedná o zabouchnuté nebo o zamknuté dveře a zdali se jedná o běžné (např. voštinové, dveřevěné, plastové), požární (dřevo-drátěné jádro, kovové, hliníkové) nebo bezpečnostní dveře (s rozvorovým mechanismem s čepy po obvodu dveřního křídla).
  6. U běžného otevření zabouchnutých dveří v dopolední-odpolední dobu se cena obvykle pohybuje rámcově od 1 500 do 3 500 Kč (resp. dle konkrétní situace na místě). Ceny se mohou lišit také podle lokality a regionu.
  7. Správný zámečník by Vám měl být také schopen vystavit doklad o zaplacení na místě, ihned po otevření.

Pokud jste v minulosti (či nedávno) řešili nouzové otevření dveří, a máte jakékoliv pochybnosti o kvalitě služeb a zejména o zaplacené částce zámečníkovi (zdála se vám velmi předražená), prosím dejte nám vědět, budeme před podobnými firmami a praktikami, ve spolupráci s PČR, varovat co nejvíce občanů široké veřejnosti.

Využívejte služeb našich členů, ať se ocitnete v jakékoliv situaci a nejen v té nouzové... Pokud stavíte, rekonstruujete anebo chcete zvýšit zabezpečení Vašeho majetku (byt, dům, chata, kancelář, firma apod.) naši členové vám rádi připraví nabídku certifikovaných produktů od prověřených tuzemských a evropských výrobců a tím spojené služby odborné instalace a samozřejmého servisu!

Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte a obraťte se na nás.

S pozdravem, Tomáš Pospíšil, MBA, cechmistr CMZS