30. 09. 2012

ESSEN Security 2012


Naši zástupci Cechu ve složení Cechmistr Ing.Petr Fráz, mistr Zahraniční sekce Ing.Ivo Buk, mistr Správní sekce Tomáš Pospíšil a zástupci akreditované zkušebny Trezor Test, měli možnost v první den veletrhu 25.9.2012 okusit atmosféru jaká se naskytne jednou za dva roky. Průmyslové město Essen je přímo ideálním místem pro setkání špiček v našem oboru, neboť v samotném městě má výrobu a sídlo hned několik předních výrobců a také zámkařské muzeum. Cechmistr na místě navrhl uspořádat zájezd pro členy cechu s prohlídkou muzea a některého ze závodů předních výrobců s tím, že vše navrhne na představenstvu. Naše cesta nebyla však jen z profesních důvodů. Nýbrž jsme měli předem pozvání na expozici našich kolegů zámečníků v Německu, spolku INTERKEY.

Tento spolek má za sebou bezmála padesátiletou tradici od roku 1964. Sdružuje 160 členů, kteří musejí mít obchod, nebo poskytují služby zámkaře. Dále má 50 podpůrných členů z řad výrobců a firem podnikajících v bezpečnostním průmyslu.

Naše více jak dvouapůlhodinové jednání ve velice přátelské atmosféře navázalo na jednání našich vyslanců letos na jaře v Lillenhameru na setkání ELF, jehož jsme členy. Potvrdila se nám stará pravda, učit se od úspěšných. Aplikovat jejich zkušenosti je vizitkou učící se organizace. Při porovnání webových stránek obou organizací a výměny názorů, jsme si potvrdili správný směr v řadě inovací, které nynější vedení Cechu prosazuje. Například i v Německu mají podobný projekt jako my Bezpečnou Zemi. Pořádají pravidelně dny bezpečnosti s policií, kde jednak prezentují své členy a rozdávají propagační materiály o své asociaci.

Ze setkání jsme si odnesli mnoho podnětů pro naši práci, které budeme na představenstvu vyhodnocovat a našim členům Cechu následně představíme.

V neposlední řadě na základě rozhodnutí Cechmistra budou náklady na pořádání společných akcí kterých se členové Cechu účastní zcela transparentní. Zveřejněním chceme předejít možným nejasnostem. V případě návštěvy veletrhu Security Essen 2012, veškeré náklady na cestu a ubytování si všichni hradili výhradně z vlastních prostředků ( vstupenku všem účastníkům laskavě poskytla společnost KABA, jako podporu CMZS ). Společnosti KABA resp. jejímu zástupci v ČR inženýrovi Ivo Bukovi patří poděkování.

V technické sekci Vám přineseme některé zajímavé podněty z oboru zaznamenané na Security Essen 2012.

Cechmistr Ing. Petr Fráz