CMZS

CZ EN
bezpečná země bezpečná země

Aktuality

 • Hospodářská komora slaví 25. výročí svého založení

  Číst více Publikováno: 27. 03. 2018 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil


  Vážené kolegyně a kolegové,


  Níže Vám přinášíme poděkování prezidenta HK-ČR, věnované 25. výročí založení Hospodářské komory České republiky.


  Vážená paní, Vážený pane,

  dnešní den je pro všechny členy Hospodářské komory České republiky významný, neboť slavíme 25. výročí svého vzniku. Rád bych vám všem co nejsrdečněji poblahopřál, a při této příležitosti i poděkoval za vaše aktivní členství.

  Naše Komora za uplynulé roky procházela úspěšným, ale i složitým obdobím. Mám dobrý pocit, podpořený odezvou od představitelů státu, politiků, partnerských svazů a v neposlední řadě významných tuzemských i nadnárodních firem, že jsme největším a respektovaným  zástupcem podnikatelů v české společnosti.

  Se současným vedením HK ČR jsme navázali na úspěšnou minulost, na které jste se velkou měrou podíleli i vy, dlouholetí členové této instituce. Současně se nám podařilo, při dodržení všech zákonů a pravidel, vyřešit a případně zlikvidovat všechny minulé problémy.

  Někdy mám pocit, že nejsme schopni vyhovět všem požadavkům, vyslyšet každého člena a partnera, případně reagovat na vaše podněty. Podívám-li se však na přehled tiskových zpráv, které vydáváme, množství připomínek a našich komentářů k legislativě, poslechnu si zpětnou vazbu z podnikatelského prostředí, vidím výsledky anket, které organizujeme, pak špatný pocit zmizí. Vím, že je stále co zlepšovat, ale také považuji za správné se zastavit a reálně bilancovat.

  Buďme zdravě sebevědomí a hrdí na to, kam se podařilo Komoru dostat. Opatrujme poselství našich dávných předchůdců z řad cechů a živnostenských společenstev. Buďme hrdi na tradici obchodních a průmyslových komor, na jejich myšlenky a ideály, bez kterých bychom se nedostali tam, kde jsme. Přemýšlejme také, jak postavení Komory do budoucna ještě více posílit a učinit ji přitažlivou pro všechny podnikatele a firmy v naší zemi.

  Vážené členky, Vážení členové, děkuji vám při této slavnostní příležitosti za vaše členství a za vaši práci a těším se na další spolupráci.

  S úctou,

  Vladimír Dlouhý
  prezident

  HOSPODÁŘSKÁ KOMORA ČESKÉ REPUBLIKY
  Florentinum (recepce A), Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1
  www.komora.cz

  TISKOVÁ ZPRÁVA


  Hospodářská komora České republiky ke svému 25. výročí představí logo od Šťastného. Knihu pokřtí zpěvačka Lucie Bílá


   

  Praha, 18. března 2018 – Po celý rok bude připomínat výročí 25 let novodobé historie Hospodářské komory České republiky logo od Pavla Šťastného, autora proslulé grafické značky Občanského fóra nebo českého internetového vyhledávače Seznam.cz. Královskou korunu Karla IV. ponese český lev s Merkurovými křídly. Hospodářská komora své doprovodné logo představí zítra v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze.

   

  „Při tvorbě nového loga Hospodářské komory ČR k výročí 25 let jsem vycházel ze symbolů původního loga. Křídla jako symbol obchodu dominují logu společně s královskou korunou Karla IV., který byl inovátorem nových obchodních příležitostí a pozdvihl hospodářství českého království,“ uvedl předseda Česko-ománského výboru Zahraniční sekce Hospodářské komory ČR Pavel Šťastný, který vytvořil mimo jiné loga Občanské fórum, Seznam.cz, Datart, Mig 21, Banánové rybičky nebo logo české expozice pro Expo 2020 v Dubaji.

   

  Královskou korunu nese hlava lva, který je ve znaku ČR. Lev se tak stává novým maskotem Hospodářské komory. Slovo komora je ztvárněno dynamickou kaligrafií, stejně jako je dynamický rozvoj českého hospodářství. Logo, které bude až do března 2019 připomínat historii Hospodářské komory České republiky, doplňuje výroční označení 25 let.

   

  Novou grafickou značku představí prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý během pondělních oslav v zrekonstruovaném Uměleckoprůmyslovém museu v Praze, které zakládali podnikatelé v roce 1885 pod názvem Uměleckoprůmyslové museum Obchodní a živnostenské komory v Praze.

   

  Odpoledne se uskuteční křest knihy Hospodářská komora ČR včera a dnes 1850 – 2017. Publikaci pokřtí Lucie Bílá, zpěvačka a držitelka Řádu Vavřínu 2017, kterým podnikatelé vyjadřují uznání a respekt významným osobnostem a podnikatelským subjektům za jejich práci.

   

  Autoři v knize o historii řemeslných cechů, obchodních a živnostenských komor a Hospodářské komory ČR se na 280 ilustrovaných stranách ohlíží do minulosti dnešního českého státu a mapují důležité historické mezníky vzniku a vývoje různých podnikatelských uskupení a spolků v českých zemích za posledních více než 150 let.

   

  O Hospodářské komoře České republiky:

   

  Hospodářská komora ČR je největším zástupcem podnikatelů v České republice. Zastřešuje přes 15 000 členů, včetně největších a strategicky nejdůležitějších českých podniků, organizovaných v 68 regionálních komorách a 110 oborových asociacích. Hospodářská komora ČR je jediným zákonným zástupcem podnikatelů, ukotveným v zákoně č. 301/1992 Sb. o Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR. Navazuje na tradici obchodních komor z roku 1850, v živnostenské části se hlásí k historickému odkazu středověkých cechů, jejichž kořeny sahají až do období vlády Karla IV.

   

  Nové logo (různé formáty) a grafika k publikaci ke stažení pro novináře ZDE

   

  Hospodářská komora oslaví 25 let. Představí vize pro podnikatelské prostředí v České republice

   

  Čemu budou v následujících 25 letech čelit podnikatelé a jak Hospodářská komora podnikatelům pomůže tyto změny překonat? Představitelé Hospodářské komory, podnikatelé a zástupci státních orgánů se při příležitosti oslav 25 let novodobé historie Hospodářské komory České republiky v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze ohlédnou za čtvrtstoletím svobodného podnikání v České republice. Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý také představí vize pro podnikatelské prostředí, nové logo i knihu o historii komorového hnutí.

   

  Termín: pondělí 19. března, dop. část (projevy, panely) 10:00–12:00, odp.  část (křest knihy) 14:00–15:30 hod.

  Místo: Uměleckoprůmyslové museum v Praze, 17. listopadu 2, Staré Město

  Účast mj: Vladimír Dlouhý, Andrej Babiš, Petr Fiala, Tomáš Hüner a další

   

  Novinářské akreditace: Prosíme o včasné nahlášení Vaší účasti na press@komora.cz, nejpozději do neděle 18. března do 17:00 hod. nebo mob. 724 613 088.

   

  Miroslav Diro

  Odbor vnější komunikace

  HOSPODÁŘSKÁ KOMORA ČESKÉ REPUBLIKY

  Florentinum (recepce A), Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1
 • Proběhlo školení bezpečnostních auditorů při ABŠ

  Číst více Publikováno: 14. 03. 2018 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil


  Vážení kolegové, členové,

  přinášíme informace z právě proběhnutého školení bezpečnostních auditorů v rámci ABŠ, na které reprezentoval náš Cech Cechmistr Ing. Petr Fráz.

  FOTOGALERIE ZDE
 • Pozvánka na zájezd ELF Porto 2018

  Číst více Publikováno: 11. 02. 2018 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil


  Vážené kolegyně a kolegové, členové cechu a přátelé z oboru,

   

  Ve spolupráci s cestovní kanceláří ACTION, se kterou již delší dobu spolupracuji jsme pro Vás připravili zajímavou nabídku rozšíření návštěvy KONVENTU PORTO ELF 2018.

  Nabídka zájezdu je zaměřená na návštěvu výstavy PORTO ELF 2018, 25 – 27.5, dostupná registrace na: www.alf2018.pt
 • Členové Cechu MZS-ČR a GDPR

  Číst více Publikováno: 04. 02. 2018 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil


  Vážené kolegyně a kolegové,

  Blíží se 25. květen, kdy vstoupí v platnost nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č.2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (GDPR).

  Začnou tak platit výrazně přísnější pravidla ochrany osobních údajů, která se výrazně projeví u všech subjektů v celé Evropské unii.

   
  Doporučuji udělat si vlastní analýzu dle jednoduchého návodu, který připravili kolegové z odboru legislativy HK ČR. Dokument „Nová pravidla ochrany osobních údajů“, Vás seznámí s těmito novými pravidly.
 • Pozvánka na školení ZVB - Klecany, 23.02.2018

  Číst více Publikováno: 23. 01. 2018 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil


  Vážení kolegové, členové,

  dovoluji si Vás pozvat na na jednodenní školení „Mechanické a elektronické trezorové zámky“, který pořádá společnost TREZOR TEST s r.o. ve spolupráci s CMZS dne 23. února 2018.

  ORGANIZAČNÍ POKYNY A ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA ZDE
 • Ohlédnutí a fotogalerie z úspěšného podzimního setkání ve Vinařství U Kapličky

  Číst více Publikováno: 07. 12. 2017 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil


  Vážené kolegyně a kolegové,

 • Konference ochrany "měkkých cílů" pomocí ČSN 73 4400 při ABŠ

  Číst více Publikováno: 07. 12. 2017 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil


  Vážení kolegové, členové,

  Přinášíme čerstvé informace o významné roli Cechu MZS-ČR, který se prostřednictvím Cechmistra podílí na prosazování správných certifikovaných řešení v oblasti zabezpečení škol a školských zařízení.

  Jedna z několika absolvovaných konferencí na téma ochrany „měkkých cílů“ pořádaná společností Seminária, proběhla 28.11. v Praze. O jejím průběhu a tématech bychom Vás chtěli informovat. Naši členové, tak budou moci školám a školským zařízení nabídnout certifikované systémy generálního klíče v duchu zásad ČSN 73 4400.

   

  Bezpečí žáků na prvním místě.


  Dne 28. listopadu 2017 se pod vedením společnosti Seminaria a ve spolupráci s Asociací bezpečná škola uskutečnila celostátní konference Zabezpečení školy – bezpečí žáků na prvním místě. Na konferenci určené zejména pro zástupce vedení mateřských, základních i středních škol a rovněž zástupce zřizovatelů na úrovni odborů školství vystoupili přední znalci s praktickými typy k zabezpečení školního objektu.


  Konferenci zahájil Tomáš Koníček z Ministerstva vnitra, který se věnoval závazné normě ČSN 73 4400. Upozornil účastníky, že na webových stránkách MV ČR je k dispozici náhled této normy a zároveň upřesňující metodiky. „Smyslem normy ČSN 73 4400 je vnímat bezpečnost jako souhrn stavebně-technických a organizačních opatření již na úrovni projektové přípravy,“ zdůraznil přednášející.

  Velmi prakticky navázal Libor Sladký, který se zaměřil na typické chyby v řízení bezpečnosti ve školách a ilustroval je na řadě příkladů z již realizovaných auditů. Zároveň účastníkům konference doporučil, na co se soustředit při návrhu technických prostředků k zabezpečení školy. Jeho příspěvek pak detailněji doplnila Veronika Fáberová, která účastníky ujistila, že se nemusí bezpečnostního auditu bát, jelikož se jedná pouze o objektivní zjištění a popis stavu z hlediska technických i režimových bezpečnostních opatření, z kterých pak vzejdou jednotlivá doporučení. V závěru svého příspěvku dala posluchačům několik rad, jak vybrat správného auditora a kterým se raději vyhnout.

  V dopoledním bloku se konference věnovala praktickým typům zabezpečení budov, a to zejména mechanickému zabezpečení budov, kdy cechmistr Petr Fráz na praktických ukázkách představil, jak fungují jednotlivé uzamykací systémy. Na jeho příspěvek pak navázal Václav Růžička s kamerovými systémy ve školách v návaznosti na GDPR.

  Odpolední část zahájila Jitka Sladká s Milanem Fárou. Představili účastníkům projekt „Ozbrojený útočník ve škole“, jehož cílem je reálně připravit zaměstnance školy na nebezpečné situace. Pomocí vhodných znalostí i nácviků se pak snižuje pravděpodobnost výskytu hrozby a zvyšuje se pravděpodobnost vhodné a účinné reakce při útoku.

  Součástí konference byl také psychologický pohled a doporučení všímat si varovných signálů u těch, kteří jsou ve škole legálně, tedy u žáků a studentů. Mezi takové signály může patřit jakákoli změna chování, zhoršení prospěchu, změna oblékání aj.

  Na závěr konference vystoupil starosta města Kraslic s řešením bezpečnosti napříč školami i dalšími volnočasovými organizacemi ve městě. Cílem konference bylo předat účastníkům důležité informace o všem, co je potřeba udělat pro zabezpečení školního prostředí a jak všechna řešení propojit, aby navzájem fungovala.

  Další informace o akci naleznete na webových stránkách www.seminaria.cz.

  Převzato z článu ze dne 30.11.2017 , moderní obec. http://moderniobec.cz/bezpeci-zaku-na-prvnim-miste/
 • PF 2018

  Číst více Publikováno: 01. 12. 2017 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil


  Vážené kolegyně a kolegové, přátelé

  Dovolte mi malé zamyšlení a přání pro Vás

   

  Přichází čas, kdy si připomínáme dávnou legendu, která vypráví o zimním slunovratu a narození  dítěte, kterému rodiče dali jméno Ježíš.

  Chladné počasí, zvědavost, a už tehdy také lidská solidarita, přiměla davy lidí, aby přinášely malému dítku dary. V průběhu staletí se staly symbolem Velké noci Vánoce. Od té doby dávají lidé novorozeným dary na důkaz radosti z jeho narození.


  Prostředí světa se mění a s ním i lidé. Ze symbolického dárečku se dávají čím dál tím víc drahé dary, které se kupí a radovanému zabírají volný prostor. Předvánoční nákupy vnášejí do jinak poklidných a nejkrásnějších svátečních dnů chaos. Často se ani nestihneme podívat na oblohu, zda uvidíme hvězdy, slunce nebo padat sníh. V tomto čase se zamýšlím nad tím, zda by nebylo krásnější na místo shánění dárků, v klidu si připravit stromeček, pohoštění pro přítomné u štědrovečerního stolu, zavzpomínat na své blízké a přátele. Rád v době adventu, který právě přichází, chodívám v Praze na Staré město a do Podskalí, kde jsem se narodil. Každý z nás má jistě takové místo, kam se rád vrací, kde má domov, rodinu a přátele. Čas adventu má úžasný náboj, který je třeba cítit celým srdcem, zastavit se a tiše vnímat padající sníh……..   

  Přeji, ať se Vám podaří vánoční čas naplnit co nejlépe.

  Petr Fráz

   

  Rád bych Vám za představenstvo cechu popřát šťastné a veselé Vánoce a v Novém roce mnoho štěstí, zdraví, osobních a pracovních úspěchů.


 • Mechanické zábranné prostředky jsou stále více zmiňovány na odborných konferencích

  Číst více Publikováno: 15. 11. 2017 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil


  Mechanické zábranné prostředky jsou stále více zmiňovány na odborných konferencích
 • Zpráva z 19. zasedání Poradního sboru pro situační prevenci kriminality MV

  Číst více Publikováno: 14. 11. 2017 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil


  Vážení členové,

  Přinášíme Vám zprávu ze zasedání Poradního sboru, ve kterém máme prostřednictvím cechmistra aktivního zástupce.

  Místo nebylo zvoleno náhodně, ale výběr zasedání padl na školu a školská zařízení v Neveklově, kde aplikovali jako jedni z prvních normu ČSN 73 4400 do praxe. Víme, že se jedná o novou normu z oblasti prevence a zabezpečení škol a školských zařízení.

  Členové i ostatní účastníci jednání měli možnost se seznámit na konkrétním příkladu aplikace mechanických zábranných prostředků, zejména certifikovaných a doporučovaných MV ČR.

  Dobrá zpráva je, že se o celou problematiku zabezpečení škol začal intenzivně zajímat Svaz měst a obcí České republiky , který zařadil do dalšího období podporu celého projektu „ Zabezpečení škol a školských zařízení“.  U zrodu tohoto projektu byl CMZS ČR , který prostřednictvím svého cechmistra v rámci členství cechu v Asociaci bezpečná škola ( ABŠ ), vede technickou sekci mechanických zábranných prostředků. Do této sekce patří zejména certifikované systémy Generálního klíče ( SGHK ), mechanické zábranné prostředky na únikových cestách a projektování systému SGHK.

   

  Místo zasedání: Základní škola v Neveklově u Benešova
 • Aktuality z HK

  Číst více Publikováno: 12. 10. 2017 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil


  Vážení kolegové,

  Přinášíme Vám informace k systému ochrany dat GDPR zpracované HK ČR. Budeme Vás i dále informovat o aktuálním dění v této oblasti.
  Příručka Vám dá odpovědi na podstatné otázky. Ostatní můžete směrovat na mne fraz.petr@cmzs.cz

  PŘÍRUČKA KE SHLÉDNUTÍ A STAŽENÍ ZDE

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Partneři

 • SOUSEDE.CZ

  Správa SVJ a BD online - Sousede.cz | Web pro Společenství vlastníků, bytová družstva
 • ELF

  European locksmith federation convention 2017
 • FORD

  Ford Connect
 • Ministerstvo Vnitra ČR

  Ministerstvo Vnitra ČR
 • MVČR - odbor prevence

  MVČR - odbor prevence
 • Hospodářská komora ČR

  Hospodářská komora ČR
 • Policie ČR

  Policie ČR
 • ASOCIACE GRÉMIUM ALARM

  ASOCIACE GRÉMIUM ALARM
 • Zavřít dveře nestačí

  Zavřít dveře nestačí
 • ELF

  ELF
 • SAVE KEY

  Save Key
 • MĚSTSKÁ POLICIE PRAHA

  Městská Policie Praha
 • SECURITY MAGAZÍN

  Security Magazín
 • AZKS

  Asociace zámkových a klíčových služeb
 • SelectaDNA

  SelectaDNA