CMZS

CZ EN
bezpečná země bezpečná země

Aktuality

 • Veletrh PRAGOALARM úspěšně za námi!!

  Číst více Publikováno: 11. 06. 2012 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil


  Přinášíme první zprávy z absolvovaného veletrhu PRAGOALARM. Veletrh byl první akcí, kde se veřejnost mohla setkat s projektem BEZPEČNÁ ZEMĚ přímo v poradenském centru, ve spolupráci s MVČR. Zájem návštěvníků byl velmi pozitivní a až nečekaný. Hned po pár prvních dotazech se projevilo zásadní poznání - veřejnost má opravdu mezery v informacích a mnohdy neví, co vlastně při zabezpečení požadovat a proto jim přišla brožura nebo leták s kontakty na členy CMZS vhod. Zaznamenali jsme návštěvníky nejen z Prahy, ale širokého okolí. A to nejen laickou ale i odbornou veřejnost, která přišla sbírat informace pro svou vlastní činnost a akce v rámci regionů a lokalit jejich působení.

  Úspěch slavila i konference CMZS, v rámci doprovodného programu, která probíhala hned první den zahájení veletrhu. Účast byla hojná, v průměru 30 - 40 posluchačů na každé přednášce, kteří si odnášeli zápisky, prospekty a letáky o projektu a Cechu MZS-ČR.

  Spolupráce s PČR a MP Praha pod záštitou Obdoru prevence kriminality byla přínosná a ukázala se jako velice perspektivní do budoucna.

  Stánek CMZS navšívila i řada médiálních titulů, které projevily zájem napsat a informovat o projektu a Cechu veřejnost prostřednictvím svých kanálů. Výtahem jde o rádio, magazín o bezpečnosti a MF DNES v titulech pro laickou i odbornou veřejnost.

  Expozici také natáčeta televize ČT1, ve spolupráci s JUDr. T. Koníčkem a Cechmistrem Ing. P. Frázem, kteří uvedli fakta k projektu a účasti na veletrhu.

  Rovněž z řad členů výrobců bylo konstatována účast Cechu na tomto veletrhu jako zdařilá.


  - příprava stánku byl opravdu "heroický výkon" a trval od 9.00 do 19.30 hod.


  - na stánku bylo neustále živo a stolky obsazené...


  - Cechmistr a předseda dozorčí rady


  - jeden z mnoha návštěvníků-zájemců o informace se zástupcem Assa Abloy - FAB při výkladu informací


  - JUDr. T. Koníček z MVČR a Cechmistr při společném jednání...


  - návštěvníci si mohli na panelech reálně vyzkoušet ovládání cylindrických vložek výrobců, v tomto případě systémy KABA a GEGE


  Více informací bude řečeno na VH Tišnov.  

  Správní sekce: Tomáš Pospíšil
 • VALNÁ HROMADA CMZS 14. - 15.06.2012

  Číst více Publikováno: 06. 06. 2012 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil

   

 • zpráva z TISKOVÉ KONFERENCE na MVČR

  Číst více Publikováno: 30. 05. 2012 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil


  Dne 30.05.2012 se uskutečnila tisková konference Ministerstva Vnitra ČR, na které byl představen projekt Cechu mechanických zámkových systémů „BEZPEČNÁ ZEMĚ“, nad kterým nově převzal záštitu odbor prevence kriminality. Cílem tohoto projektu je informovat v co nejširším měřítku veřejnost o všech možných způsobech zabezpečení prostřednictvím mechanických zábranných a zámkových systémů. „Je to projekt, který se věnuje zámkovým systémům, které jsou jak nejdostupnější pro lidi, tak jim lidé nejvíce rozumí. Je to také jedno z nejlevnějších technických zabezpečení obytných objektů,“ upřesnila ředitelka odboru prevence kriminality.
   
  Právě v nastávajícím období letních prázdnin, kdy majitelé odjíždějí z bytů a rodinných domů na rekreaci, upozorňuje policie občany na zvýšené riziko krádeží vloupáním do jejich objektů.
  Do rekreačních objektů pak dochází k vloupání zejména v zimě, kdy pachatelé využívají toho, že mnoho majitelů své chaty a chalupy v tomto období nenavštěvuje.

  Zároveň byly sděleny informace ohledně nastávajícího veletrhu PRAGOALARM 2012.

  „Cílem veletrhu je seznámit laickou i odbornou veřejnost s moderními technologiemi v oblasti mechanických i elektronických zabezpečovacích systémů, elektrické požární signalizace a ochranných zařízení,“ vysvětlila na tiskové konferenci ředitelka odboru prevence kriminality Jitka Gjuričová. Upozornila, že návštěvníkům veletrhu bude jak ze strany Ministerstva vnitra, tak i policie poskytnuto odborné poradenství z oblasti ochrany majetku.

  Cech MZS-ČR sdílí stánek s ministerstvem Vnitra a je zde zřízeno „PORADENSKÉ CENTRUM, které je výsledkem snahy MVČR-OPK a Cechu MZS-ČR, vytvořit kontaktní místo pro širokou veřejnost, jako první akci projektu „BEZPEČNÁ ZEMĚ“, kde se návštěvníci mohou dozvědět, jak se nejlépe zabezpečit, a jak postupovat při výběru mechanických zábranných a zámkových systémů, prostřednictvím odborných zkušeností a profesionálních služeb členů CMZS a jakým způsobem tyto členy vyhledat v místě jejich bydliště.
   
  Již 19. ročník veletrhu zabezpečovací techniky, systémů a služeb se uskuteční na pražském Výstavišti v Holešovicích. Stejně jako minulé ročníky, se letošní veletrh uskuteční opět pod záštitou ministra vnitra ČR.

  Zdroj: tiskový odbor MVČR, Cech MZS-ČR správní sekce


 • Cech-MZS na půdě MVČR - tisková konference 30.05.2012

  Číst více Publikováno: 29. 05. 2012 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil


  Cech MZS vstupuje do závěrečné fáze příprav projektu a prezentace na veletrhu PRAGOALARM. Dne 30.05.2012 proběhne na půdě Ministerstva Vnitra ČR tisková konference, za účasti prvního náměstka ministra vnitra p.Hrušky, která projekt BEZPEČNÁ ZEMĚ oficiálně odstartuje. Tiskové konference se zúčastní cechmistr Ing. Petr Fráz a mistr správní sekce a manažer projektu Tomáš Pospíšil.

  více na tomto odkazu:
  http://www.mvcr.cz/clanek/tiskova-konference-k-veletrhu-pragoalarm-pragosec-a-projektu-bezpecna-zeme.aspx
 • zveme Vás na PRAGOALARM

  Číst více Publikováno: 29. 05. 2012 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil

  Pražské Výstaviště v Holešovicích se ve dnech 5.-7. června

  Technologie a řešení pro bezpečnost & úspory


  Pražské Výstaviště v Holešovicích se ve dnech 5.-7. června stane místem pro business a setkávání odborníků a podnikatelů nejen ze stavebnictví. Na výstavě věnované zabezpečení, požární ochraně staveb a inteligentním technologiím budov proběhne řada konferencí a seminářů, jejichž společným jmenovatelem je hledání úspor v oblasti bezpečnosti a zabezpečení ve firmách, v průmyslových a kancelářských budovách nebo na úřadech či v bytových domech. 

  Doprovodný program se bude věnovat především novým trendům v řešení bezpečnosti, ale nevynechá ani téma korupce a efektivních úspor při zadávání výběrových řízení. Do přednáškového sálu se přesune debata odborníků nad aktuálními trendy v oblasti protipožární ochrany budov nebo naléhavá problematika mechanického či elektronického zabezpečení bytových domů a kancelářských budov.  Pracovníci krizových orgánů měst a obcí mohou získat zajímavé tipy pro efektivní zajištění bezpečnosti a ochrany obyvatelstva a bezpečnostní manažeři firem se mohou zúčastnit kritické debaty o spolehlivosti a účinnosti bezpečnostních systémů. 


  Na veletrhu Pragoalarm/Pragosec se pod společným mottem „BEZPEČNOST VÁM UŠETŘÍ“ představí i řada vystavovatelů, kteří jsou připraveni nabídnout návštěvníkům komplexní služby a efektivní řešení pro bezpečnost & úspory. Nebude chybět SIEMENS, JABLOTRON, ATIS GROUP, ABB, ASSA ABLOY, EATON, EVVA, HAIDY, KOJA, ZAHAS, VIAKOM, VARIANT, NAM SYSTÉM a mnoho dalších.


  Poradenské centrum

  Pro majitele bytových domů, zástupce bytových družstev, společenství vlastníků, majitele firem a další investory, kteří v posledních letech houfně řeší modernizaci, úspornější provoz a zabezpečení svých nemovitostí a majetku, bude na veletrhu nově připraven stálý projekt PORADENSKÉ CENTRUM, jehož cílem je poskytnout návštěvníkům inspiraci, rady a základní informace o možnostech zabezpečení, ochrany a prevence a nabídnout ucelený přehled produktů, služeb a řešení dostupných na českém trhu.

  PORADENSKÉ CENTRUM se uskuteční pod záštitou MVČR a celý projekt je tematicky úzce propojen i s doprovodným programem veletrhu. Mnohé zajímavé přednášky a semináře jsou pro návštěvníky veletrhu zdarma! Vstupné na veletrh je 150Kč, po registraci na internetu 50Kč http://www.pragoalarm.cz/o-veletrhu/registrace-odborniku.html.

  Pozvánku na doprovodný program najdete zde:http://www.pragoalarm.cz/doprovodny-program.html

 • První etapa jarních školení splněna

  Číst více Publikováno: 14. 05. 2012 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil


  Školení pořádaná Cechem : první etapa jarních školení splněna
 • Vstupenky na stavební veletrh IBF 2012

  Číst více Publikováno: 22. 04. 2012 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil  Vážení kolegové
 • Nouzové otevírání 2 – Technická pomoc jednotky HZS ČR.

  Číst více Publikováno: 21. 04. 2012 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil

  Nouzové otevírání 2 – Technická pomoc jednotky HZS ČR.
 • SAFETY 2012, Hradec Králové

  Číst více Publikováno: 09. 04. 2012 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil


  Zpráva ze SAFETY 2012

  Odborný seminář SAFETY 2012 (28. 3.) v Hradci Králové, pořádaný sdružením AMBO, ve spolupráci s CMZS a ČKBS, se stal prvním odborným představením projektu BEZPEČNÁ ZEMĚ.

  V úvodním slovu Cechmistr představil Cech, jako odborného garanta v oblasti mechanických zámkových a zábranných systémů. Další v programu následovala prezentace kolegy Pospíšila projektu BEZPEČNÁ ZEMĚ a jeho aplikace v praxi, s důrazem na mechanické zabezpečení, jako základu pro bezpečný domov.

  Projekt sklidil potlesk a byl přijat s velkým uznáním. Organizace ČKBS projevila zájem o možnost participovat s Cechem MZS-ČR na projektu. Zástupci Cechu proto, s představiteli ČKBS – prezidentem Mgr. Vladimírem Rambouskem a více-prezidentkou Miroslavou Pohankovou, zahájili jednání o způsobech spolupráce obou organizací v rámci projektu. Obě organizace jsou signatáři memoranda o vzniku Sboru bezpečnostních služeb Hospodářské Komory ČR, spolupráce je zde tedy zcela na místě a prospěšná.

  Semináře se zúčastnili zástupci České policie a Městské policie z řad pracovníků a útvarů pro situační prevenci, z různých regionů ČR, SOU elektrotechnická a strojírenská. Dále zde byli přítomni zástupci ze stavebnictví a odborných firem z oblasti přístupových systémů.

  První z panelů reprezentující Cech MZS-ČR a jeho projekt BEZPEČNÁ ZEMĚ, byly na semináři rovněž představeny.

  Tomáš Pospíšil - Správní sekce


 • Cech MZS-ČR odborným partnerem veletrhu PRAGOALARM

  Číst více Publikováno: 04. 04. 2012 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil


  Cech MZS-ČR odborným partnerem veletrhu
  PRAGOALARM ve dnech 5.-7.6.2012 (INCHEBA PRAHA-Holešovice výstaviště).
 • ZMĚNA TERMÍNU ŠKOLENÍ V PLZNI

  Číst více Publikováno: 29. 03. 2012 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil

  Vážení členové,

  z technických důvodů bylo přeloženo plánované školení v Plzni z 20.04.2012 na nový termín: 18.05.2011!!
 • Jarní školení Cechu MZS-ČR

  Číst více Publikováno: 20. 03. 2012 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil

  Cech MZS-ČR pořádá 2 jarní školení:

  1.           18.05.2012 - Zámečnické a havarijní služby - Plzeň - ZMĚNA TERMÍNU!!!!
 • proběhl veletrh Locksmiths Exhibition, UK

  Číst více Publikováno: 19. 03. 2012 Na stránky přidal: Tomáš Pospíšil

  Přinášíme zprávu z výstavy a veletrhu „Locksmiths Exhibition“, konané ve dnech 3.- 4. března 2012 v Nottinghamu, Velká Británie ( UK), které se zúčastnil náš člen – společnost  LOCKSMITH CZ, zastoupená paní Mgr. Ivanovovou. Na veletrhu vystavovali výrobci a prodejci veškerého zámkařského sortimentu včetně otvíracích nástrojů. Některé přípravky, techniku i zámky bylo možné zakoupit na místě. Nadnárodní firmy však většinou pouze vystavovali.
  U některých prodejců jste výrobky nakoupili bez DPH, někteří Vám ji připočítali. Nikdo z návštěvníků nevynechal koutky se starožitnými zámky, aby je nakoupili a rozšířili tak svoje sbírky. Na stejném místě bude probíhat i říjnový veletrh Alex, který se soustředí hlavně na výrobu a čipování autoklíčů, nouzové otevírání automobilů, zabezpečení automobilů apod., o kterém jsme Vás již v aktualitách informovali.

  Náklady na cestu jsou přijatelné a pohybují se cca. kolem 7.000,- Kč na osobu včetně letu tam i zpět, pronájmu auta a ubytování.

  Zdroj pro Správní sekci: Mgr. Jitka Ivanovová, LOCKSMITH CZ • 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

  Podle data

  Partneři

  • SOUSEDE.CZ

   Správa SVJ a BD online - Sousede.cz | Web pro Společenství vlastníků, bytová družstva
  • ELF

   European locksmith federation convention 2017
  • FORD

   Ford Connect
  • Ministerstvo Vnitra ČR

   Ministerstvo Vnitra ČR
  • MVČR - odbor prevence

   MVČR - odbor prevence
  • Hospodářská komora ČR

   Hospodářská komora ČR
  • Policie ČR

   Policie ČR
  • ASOCIACE GRÉMIUM ALARM

   ASOCIACE GRÉMIUM ALARM
  • Zavřít dveře nestačí

   Zavřít dveře nestačí
  • ELF

   ELF
  • SAVE KEY

   Save Key
  • MĚSTSKÁ POLICIE PRAHA

   Městská Policie Praha
  • SECURITY MAGAZÍN

   Security Magazín
  • AZKS

   Asociace zámkových a klíčových služeb
  • SelectaDNA

   SelectaDNA